Stronę stworzono w kreatorze www WebWave.

ORIENTACJAPRECYZYJNA

ORIENTACJAPRECYZYJNA

31 marca 2021

Trwa rekrutacja osób z niepełnosprawnościami  do projektu PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  - „Z mapą ponad bariery”, realizowanego przez  WKS Wawel.

Orientacja Precyzyjna to jedna z niewielu dyscyplin sportowych integrująca zawodników z niepełnosprawnością i pełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością ruchową  po uzyskaniu stosownego certyfikatu będą mogły startować w zawodach  w kat. Para (Paraolimpijska).  Pozostałe osoby kwalifikują się do  kategorii otwartej Open. 
Biorąc udział w projekcie masz szansę na:

  • kontakt z przyrodą
  • poznanie nowych ludzi
  • prawdziwą sportową rywalizację, w której twoja niepełnosprawność nie jest problemem.

Reprezentacja Polski w Orientacji Precyzyjnej jest wspierana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  i startuje w zawodach międzynarodowych w tej konkurencji m.in. w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata oraz  World Ranking Event.

Od 2017 roku prowadzone są systematyczne treningi pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. W ramach projektu zajęcia będą się odbywać w 4 ośrodkach : Kraków, Borowa Wieś , Łódź oraz Warszawa.
Instruktorzy Orientacji Sportowej oraz Wolontariusze chcący wziąć udział w projekcie  prosimy o kontakt z  WKS Wawel   trial@orienteering.org.pl
Informację można też uzyskać pod numerem tel.: 600 381 068.Więcej informacji o Orientacji Precyzyjnej www.orientacjaprecyzyjna.pl

 

Z mapą ponad bariery