Stronę stworzono w kreatorze www WebWave.

ORIENTACJAPRECYZYJNA

- Borowa Wieś - Ośrodek Miłosierdzie Boże

- Kraków 

- Warszawa

- Łódź

- Wrocław

- Szczecin

- Białystok

Alicja Piasecka

 

Od wielu lat pracuję z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Początkowo przez ponad dziesięć lat jako rehabilitantka w placówkach służby zdrowia, a od blisko piętnastu lat jestem opiekunką w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi. Otrzymałam w życiu wiele dobra, mogłam uprawiać sport, podróżować, realizować swoje pasje, poznałam wielu wspaniałych ludzi. Teraz staram się tym dzielić z podopiecznymi. Dzięki pomocy moich znajomych założyliśmy Stowarzyszenie Tur Borówka, aby pomagać osobom niepełnosprawnym z Ośrodka odnajdywać i realizować ich pasje, zainteresowania, marzenia, wprowadzać ich i pomagać integrować się ze światem osób sprawnych, żyjących w „normalnych rodzinach”, w środowisku poza Ośrodkiem. Orientacja precyzyjna to kolejny krok na tej drodze.

Współpracują z nami:

Adrian Król

 

W zawodach na orientację uczestniczę dopiero od 3 lat więc moje doświadczenie w tej dziedzinie sportu jest raczej średnie. Startuję głównie w rajdach na orientację (Silesia Race, Rajd 4 Żywiołów, GEZnO, Mordownik) ale również w zawodach organizowanych przez PZOS (Wawel Cup). Moją specjalnością są trasy na dystansie 50 km. Chciałbym kiedyś wystartować na trasie 100 km. Już raz byłem zapisany ale trasa została odwołana ze względu na znikomą frekwencję. Oprócz orientacji sportowej, moją pasją jest tworzenie map dla BnO. Dla fundacji Na Ratunek wykonałem mapę treningową dla Ośrodka w Borowej Wsi, gdzie trenuje spora grupa podopiecznych fundacji. Bardzo chętnie pomogę również w trakcie zawodów z orientacji precyzyjnej jako osoba wspomagającą zawodników poruszających się na wózkach. Dla fundacji Na Ratunek pełnię również funkcję wsparcia techniczno-informatycznego.

Aktualnie trenujemy w następujących miejscach:

Jan Zdanowicz

 

Hej, nazywam się Jan Zdanowicz. Z orientacją sportową związne jest prawie całe moje życie.
W biegach na orientację po raz pierwszy wystartowałem we wczesnych latach szkolnych i trenuję aż do teraz.Działam aktywnie w strukturach PZOS.

Jestem kartografem, budowniczym tras oraz posiadam licencję sędziowską klasy S-1.

NASZ TEAM

ORIENTACJAPRECYZYJNA

O NAS

Teresa Bugaj

 

Jestem instruktorem orientacji sportowej a także zawodniczką WKS Wawel. Przygodę z orientacją sportową rozpoczęłam w 1980 roku najpierw w harcerstwie a później w klubie Świt Krzeszowice. Obecnie staruję w zawodach zarówno w biegach na orientację jak i w rowerowej czy narciarskiej jeździe na orientację. Prywatnie kocham góry i uwielbiamy wyzwania. Jestem pilotem wycieczek i przewodnikiem górskim. Moim celem związanym z orientacją precyzyjną jest zebranie grupy, która będzie walczyć o czołowe lokaty na zawodach rangi Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata i jednocześnie świetnie się bawić.

 

Połączyła nas Fundacja Na Ratunek, która postanowiła objąć opieką zawodników startujących w zawodach z orientacji precyzyjnej w kat. Para.

Mieszkamy w różnych rejonach Polski ale łączy nas miłość do sportu oraz chęć wspólnego spędzenia czasu. Uwielbiamy rywalizację, ale kochamy też dyskusje po zawodach, w trakcie których wspólnie analizujemy mapy. Są wśród nas zawodnicy, którzy oprócz orientacji precyzyjnej uprawiają inne dyscypliny paraolimpijskie.

Bazujemy na zawodnikach z Tur Borówka - niesamowicie zakręceni i sympatyczni ścigacze na wózkach. Więcej o Stowarzyszeniu oraz o tym co pochłania ich czas można przeczytać na stronie http://turborowka.pl/o-nas/ Wśród naszej ekipy jest też nurek, dziewczyna z bocci oraz miłośnik rugby. Jest też curlingowiec oraz zawodniczka startująca już od lat w orientacji precyzyjnej i reprezentująca Klub MKS Metalowiec Łodź http://metalowiecbno.wixsite.com/start. No i oczywiście musicie poznać zabieganego Prezesa Fundacji Na Ratunek, człowieka dzięki któremu powstały min. takie biegi jak Ultra Janosik http://www.ultrajanosik.pl/ czy debiutujący bieg Bojko Trial http://www.bojkotrail.com/

Przyjmujemy każdego, kto spełnia wymagania IOF-u do startowania w orientacji precyzyjnej w kat. Para.