Stronę stworzono w kreatorze www WebWave.

ORIENTACJAPRECYZYJNA

ORIENTACJAPRECYZYJNA

30 stycznia 2018

Wczoraj odbyły się w Borowej Wsi kolejne nasze warsztaty praktyczne z orientacji precyzyjnej. Niestety było nas trochę mniej niż ostatnio bo właśnie rozpoczęły się na Śląsku ferie i ... "wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni...".- no może nie wszyscy wyjechali ale spora część. A dowiedzieliśmy się znowu wielu praktycznych rzeczy.

Na rozgrzewkę dostaliśmy przykładową mapę sprinterską z oznaczonymi punktami kontrolnymi. Nasze zadanie polegało na opisaniu miejsc, w których są ustawione punkty kontrolne. Pomimo, że symbole używane na mapach do orientacji sportowej są bardzo sformalizowane, to praktyka pokazuje, że interpretacji może być bardzo dużo.

 


W kolejnym punkcie naszych warsztatów, przedyskutowaliśmy kilka bardzo praktycznych przykładów z wykorzystaniem materiałów instruktażowych z włoskiej strony internetowej: http://www.trailo.it/presentazione.asp# Po wejściu na stronę, naciskamy przycisk "Trening Game" i rozwija się lista zadań do wykonania. W materiałach na tej stronie, na uwagę zasługuje świetna funkcja, która daje możliwość przybliżenia widoku na punkty kontrolne w postaci lupki, która pojawia się po najechaniu myszką na punkt. Włoskie materiały instruktażowe pokazują, że w orientacji precyzyjnej bariery językowe nie istnieją.
Prawdziwym hitem okazał się jednak wykład naszej instruktorki - Teresy, na temat materiałów szkoleniowych autorstwa Brian'a Henry Parker'a: "Przykładowa trasa Orientacji Precyzyjnej". Ten jakże trudny i obszerny materiał, Teresa przedstawiła nam w sposób prosty, łatwy i przyjemny.
Niestety krótkie dni, nie pozwoliły nam i tym razem na trening w terenie. Aby chociaż trochę zweryfikować naszą wiedzę w praktyce, na zakończenie warsztatów zrobiliśmy krótki orienteering na terenie naszej salki wykładowej.
Następne warsztaty na terenie Ośrodka w Borowej Wsi zaplanowaliśmy na 12-tego lutego.

 

Już teraz, serdecznie zapraszamy zarówno stałych bywalców jak i nowe osoby.

 

 

 

Uczymy się, uczymy i idziemy do przodu