Stronę stworzono w kreatorze www WebWave.

ORIENTACJAPRECYZYJNA

ORIENTACJAPRECYZYJNA

29 kwietnia 2020

Studenci Wydziału Rehabilitacji Ruchowej na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie mieli okazję, aby zapoznać się z orientacją precyzyjną. Zajęcia zostały przeprowadzone w porozumieniu z Pełnomocnikiem Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych uczelni, doktorem Pawłem Żychowiczem.
 

Celem wykładów było zapoznanie przyszłych fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych z tajnikami orientacji precyzyjnej oraz popularyzacja tej dyscypliny. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi ogólnych zasad i przepisów, przebiegu zawodów, a także treningów.
To cenna wiedza dla młodych adeptów tych kierunków, ponieważ konkurencja jest przeznaczona również dla sportowców z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dzięki wykładom udało się dotrzeć do kolejnej grupy osób współpracującej z takimi zawodnikami.
Wykłady cieszyły się dużą popularnością. Łącznie wzięło w nich udział blisko 200 osób. Zostały one przeprowadzone w formie webinarium.

Z orientacją precyzyjną przyszłych fizjoterapeutów zapoznawała Teresa Bugaj. Na tym nie kończy się współpraca promotorów orientacji sportowej z Akademią Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha. Planowane jest przeprowadzenie kolejnych wykładów po uzbieraniu odpowiedniej grupy słuchaczy.

 

Orientacja Precyzyjna na AWF